Permanentní make-up Brows

PicsArt_03-04-04.31.37

S permanentním make-upem je možné docílit jak velmi přirozeného, tak i výraznějšího vzhledu, podle Vašeho přání.


Vaše tvář bude stále upravená a její důležité partie zvýrazněné. Pokud se nerada líčíte, nebo si chcete při líčení ušetřit čas, je pro Vás permanentní make-up to pravé. Kromě toho nevadí při nošení brýlí a kontaktních čoček a následná péče je velmi jednoduchá a praktická.

Obočí je velmi důležité pro celkový výraz obličeje. Permanentním make-upem lze upravit tvar, barvu, intenzitu, hustotu a délku obočí. Lze též vyrovnat drobné asymetrie obočí, či chybějící obočí.

Techniky permanentního make-upu

Microblading – chloupkové obočí, velmi jemné a přirozené chloupkování

Powder Brows – pudrové obočí, jemnější efekt stínování a přirozené stínování

Ombre Brows – výraznější technika stínování

Techniky

Microblading – chloupková metoda

Chloupková metoda, nebo-li vláskování obočí, vytváří efekt naprosto přirozeně vypadajících chloupků. Ve světě je tato technika známá jako microblading. Pomocí speciálního pera je možné provádět rekonstrukci a kompletaci chloupků obočí, tedy celkové dokreslení nebo jen zahuštění a to s akcentem na naprostou přirozenost.

Jednotlivé chloupky je možné provést velmi tenké i hrubší, vedení a tvar chloupků může být krátký, dlouhý, pravidelný tak, aby výsledkem bylo na první pohled přirozený vzhled obočí, a to zcela dle Vašeho přání. Takto vytvořený chloupek je jemnější, avšak výraznější a přirozenější než vytetovaný klasickou technikou, proto působí více přirozeně. Velikou výhodou zákroku je rychlé hojení a žádný otok a stroupky, takže po pár dnech máte obočí vyhojené.

Hojení

U tohoto permanentního make-upu jsou obecně otoky zcela výjimečné. Tento zákrok vyžaduje minimální dobu hojení, je značně kratší, než u klasických technik stínování a zejména bez výrazných strupů. Kůže se spíše jakoby jemňoučce olupuje (vytváří se malinké šupinky) a již druhý den můžete klidně do práce, barva v kůži zarůstá několik dní, čili je po tu dobu výraznější než konečná. Celkově se ustálí až po 4 týdnech, kdy je vhodné se objednat na korekci.

Jak dlouho permanent vydrží

Permanentní make-up vydrží přibližně 1,5 – 2 roky při optimální péči.
Obecná trvanlivost provedeného make-upu se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace a stavu Vaší kůže a vystavení slunku!

Powder Brows (Purová technika)

Nová technika jemného stínování a tečkování obočí. Obočí po vyhojení působí, jako by bylo nalíčeno pudrem či stínem, je mnohem jemnější, než jak vypadá po aplikaci až o 50% a má měkčí kontury, u kořenu nosu je vykresleno do ztracena, tím působí jemněji. Powder Brows se však dá při korekci i vrstvit a obočí lze vystínovat velmi jemně a přirozeně i trochu výrazněji, vždy si však vyhojený efekt Powder Brows zachovává jemnost a přirozenost.

Hojení

U tohoto permanentního make-upu obočí jsou obecně otoky zcela výjimečné. Narušení integrity kůže způsobí vznik stroupků, což je přirozený proces kůže, kdy se pokožka musí odhojit. Poradíme Vám však jak efektivním odsáváním výpotku docílíte minimálních stroupků, které vás nebudou v běžném životě omezovat.
Kůže se hojí v první etapě cca 5–7 dní. Barva v kůži zarůstá několik dní, čili je po tu dobu výraznější než barva konečná, po odhojení stroupků bude kůže o dost světlejší. Celkově se ustálí až po 4 týdnech, kdy je vhodné se objednat na korekci. Celkově bude obočí světlejší cca o 50 %.

Jak dlouho permanent vydrží

Permanentní make-up vydrží přibližně 2-3 roky při optimální péči.
Obecná trvanlivost provedeného make-upu se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace a stavu Vaší kůže a vystavení slunku!

Ombre Brows

Výraznější a hlubší aplikace techniky stínování obočí, které má jemnější stínování u kořene nosu a stínuje se do ztracena. Vhodná, pokud Vám pmu velmi špatně drží a máte zájem o trvanlivější a výraznější stínovaní obočí.

Hojení

U tohoto permanentního make-upu obočí jsou obecně otoky zcela výjimečné. Narušení integrity kůže způsobí vznik stroupků, což je přirozený proces kůže, kdy se pokožka musí odhojit. Poradíme Vám však jak efektivním odsáváním výpotku docílíte minimálních stroupků, které vás nebudou v běžném životě omezovat.
Kůže se hojí v první etapě cca 5–7 dní. Barva v kůži zarůstá několik dní, čili je po tu dobu výraznější než barva konečná, po odhojení stroupků bude kůže o dost světlejší. Celkově se ustálí až po 4 týdnech, kdy je vhodné se objednat na korekci. Celkově bude obočí světlejší cca o 50

Jak dlouho permanent vydrží

Permanentní make-up vydrží přibližně 3-5 let při optimální péči.
Obecná trvanlivost provedeného make-upu se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace a stavu Vaší kůže a vystavení slunku!

Barvy

Pigmenty, se kterými pracujeme, mají všechny požadované certifikáty jakosti EU a jsou přírodní. Nabízíme nepřeberné množství barev i pro blondýnky.

Bolestivost

Kombinujeme dvě anestetika a zaručujeme maximální bezbolestivost zákroku.

Doba aplikace

Doba aplikace v saloně je u permanentu obočí cca 1,5 hodiny a u následné korekce cca 30 min.

Korekce

Korekce je možná po 4–12 týdnech. Po 4 týdnech se teprve pigment ustálí a až tehdy uvidíme finální vzhled barvy a můžeme provést případnou korekci. Korekce je ZDARMA a NÁROK NA KOREKCI ZDARMA MÁTE 4-12 TÝDNŮ PO ZÁKROKU. Každá další korekce v tomto období je za 1100 Kč.

Jak dlouho permanent vydrží

Obecná trvanlivost provedeného make-upu se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace a stavu Vaší kůže

 • vyhýbejte se solariím
 • na sluníčku používejte ochranné faktory 50 a vyšší
 • záleží také na mastnostě pokožky – mastnější kůže vypuzuje barvu dříve
 • dalších zdravotních faktory, které ovlivnují jak rychle tělo barvu vypudí – nemoci (štítná žláza, cukrovka,….), dlouhodbě užívané léky atd.

Jak permanentní make-up probíhá

 1. Konzultace – Při konzultaci vyplníme zdravotní dotazník spolu s čestným prohlášením o tom, že jste souhlasila s tvarem a barvou pigmentů na Vámi vybrané oblasti, na které se má vykonávat zákrok. Taky si potvrdíme Vaším podpisem, že jste nezatajila žádné závažné choroby či užívání léků apod., při kterých není doporučené zákrok vykonávat. A taky to, že jste byla důsledně seznámena s možnými riziky permanentného make-upu. Zároveň Vás seznámíme se samotným procesem zákroku a získáte důležité informace i z oblasti dermatologie a pigmentologie, abyste lépe pochopila, co se bude dít v průběhu zákroku, ale i v průběhu hojení Vašeho nového permanentu, a proč je důležité přísně dodržovat postupy následné péče. Před zákrokem se provede také diagnostika pleti, pleť se očistí, stanoví se typ a struktura pleti (případná mateřské znaménka, bradavičky, atd. které je třeba vynechat, aby zapadaly do požadovaného tvaru obočí).
 2. Nákres permanentního make upu – konzultace vhodného tvaru aklientka odsouhlasí tvar
 3. Nanesení 1. fáze anestetika, které působí cca 10 min, obočí je umrtvené a otupělé
 4. Výběr barvy – konzultace vhodné barvy a odsouhlasení barvy
 5. Počáteční tetování konstrukce permanentního make upu.
 6. Nanesení 2. fáze anestetika a naprosté doumrtvení tetované části obličeje.
 7. Vykreslení permanentního make-upu.
 8. Na závěr se provede kontrola klientky a seznámíme Vás s následnou péčí.  Potřebné instrukce vám dáme také v písemné formě.

Pokyny

Prosíme všechny naše klientky, které se rozhodly pro provedené permanentního zákroku, o pečlivé přečtení a dodržení pokynů.
Pro zdárný průběh a výsledek aplikace permanentního make-upu je nutné, aby klientka před vlastním výkonem dodržela všechny následující pokyny:

 • Výkon podstupujte zcela zdravá a najezená
 • Váš zdravotní stav a užívané léky sdělte před samotným zákrokem při objednání
  • zejména neužívejte žádné léky na ředění krve či ovlivňující srážlivost krve!
  • v případě užívání antibiotik je možné tetovat až 28 dní po dobrání léků !!
 •  4 hodiny před výkonem nesmíte kouřit
 • 8 hodin před výkonem buďte odlíčená v místě tetování (např. pokud jdete na obočí neličte si obočí a jeho okolí)
 • 12 hodin před zákrokem nepijte kávu ani energické nápoje
 • 24 hodin před zákrokem nepijte žádné alkoholické nápoje
 • 7 dní před zákrokem se nesmí pleť opalovat (nenavštěvujte solária), tetované místo barvit
 • Kosmetika a estetické zákroky – zákrok je možné provést nejdříve 1 měsíc po veškerých kosmetických ošetřeních a invazivních úkonech!!! (botox, výplně, laser, chemický peeling atd.)

Kontraindikace

Kontraindikace je v lékařské terminologii stav nebo faktor, který je důvodem k vyloučení určitého lékařského výkonu.

 • Léky – při užívání acylpyrinu nebo jiných léků na tzv. ředění krve je nutné tyto léky vysadit minimálně 28 dnů před výkonem.
 • Antibiotika – při užívání antibiotik je provedení výkonu možné minimálně 28 dnů po dobrání poslední tablety.
 • Alergie – výkon permanentního make-upu není možný při alergii na léky. V případě alergie na anestetika je možné výkon provést, ale bez jejich použití.
 • Srážlivost krve – výkon není možné provést při zvýšené krvácivosti nebo snížené srážlivosti krve.
 • Nemoc – výkon není vhodné provádět při nachlazení, rýmě, kašli, bolesti hlavy, bolesti v krku!!!
 • Těhotenství – permanentní make-up se neprovádí v těhotenství a během kojení, nejdříve 1 měsíc po ukončení kojení!
 • Tlak – při vysokém krevním tlaku je aplikace možná, ale tlak musí být kompenzován léky. Doporučujeme konzultaci s lékařem.
 • Diabetes – při cukrovce je možné provedení výkonu u klientů, kteří drží dietu. Pokud klient aplikuje inzulín, je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, na jejímž základě bude výkon proveden dle typu onemocnění.
 • Štítná žláza – je vždy nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, na jejímž základě bude výkon proveden dle typu onemocnění.
 • Imunita – při poruše imunity (např. po chemoterapii) lze výkon provádět nejdříve za 6 měsíců ukončení léčby a je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, na jejímž základě bude výkon proveden či nikoliv.
 • Nitrooční tlak – není vhodné provádět aplikaci permanentního make-upu očních linek.
 • Kosmetické úkony – v případě dalších kosmetických úkonů je důležité dodržet 28 dní rozestup, kdy se kůže obnovuje a permanentní make-up je nezbytné provést až poté (kosmetika, chemický peeling, botox, výplně, mezoterapie, atd.)
 • Výplň – u pmu rtů, nejdříve výplň a poté po měsíci provádíme zákrok pmu, zákrok obočí není možné podstoupit dříve než po 4 týdnech po výplních obličeje
 • Opar – v případě oparu není možné provést pmu rtů a nedoporučujeme ani pmu linek a obočí, pokud trpíte na opary, doporučujeme preventivně užívat vit.B min. týden před a týden po zákroku

Pokyny po aplikaci

Poté, co Vám byl proveden permanentní make-up, máte za sebou polovinu úspěchu. Další polovina spočívá v tom, jak budete permanentní make-up ošetřovat v průběhu jeho hojení. Proces hojení závisí na aktivitě pokožky a na vlivu okolního prostředí. Prvotní regenerace trvá 3 až 7 dní, úplné zhojení je cca 1 měsíc. 1. Etapa hojení vrchní vrstvy pokožky V 1. etapě vypadá permanentní make-up velmi výrazně, protože je smíchán s tkáňovým mokem a krví, které pokožka vylučuje během aplikace. Ke správnému uchycení a zahojení pigmentu je třeba 24–48 hodin po aplikaci z obočí neustále vysušovat čistým kapesníčkem tkáňový mok. Tak se zabrání vytvoření většího nežádoucího strupu a vyloučení aplikovaného pigmentu ve strupu. Při správném vysušení moku (bude Vám ukázáno a vysvětleno po aplikaci) se pokožka vyhojí tzv. suchým způsobem a v aplikované oblasti se uchytí maximální množství pigmentu. Tato etapa trvá cca 5-7 dní a po tuto dobu je nutné dodržovat klidový režim
 • po dobu několika prvních hodin doporučujeme odstávat výpotek do čistého ubrousku-kapesníčku a to každncý 30-60 min. (nevytvoří se tak značné stroupky)
 • první 3 dny nekoupat ani sprchovat tetované místo, poté je možné po dobu loupaní stroupků sprcha či opláchnutí ne však koupání
 • po dobu loupaní nenavštěvujeme saunu, páru ani bazén, stroupek by zmokval a vyloupnul by se i s barvou a vznikla by mezera potřebující korekci
 • po dobu loupání stroupků dodržujeme klidový režim – nesportujeme, nevyvíjíme velikou námahu, při které bychom se nadměrně potili
 • stroupky neseškrabáváme, nepomáháme odloupnutí ani ničím NEMAŽEME, pouze pokud Vám to pmu artist nedoporučí a neobdržíte vhodnou mastičku
 • tetované místo udržujeme v čistotě
2. Etapa do úplného zahojení a ustálení barvy Barva se po první etapě a vyloupnutí zdá mnohem světlejší, kůže se musí odhojit a konečný odstín bude stabilizován až celkově po dalších 3 týdnech, celkem tedy se obočí hojí 4 týdny, proto vyčkejte na výsledný efekt až po 4 týdnech, kdy je možná korekce, ne dříve.
 • vyhněte se soláriím
 • na sluníčko můžete, je však potřeba obočí mazat a chránit min 50 kou faktorem
 • po dobu celého hojení nenavštěvujte kosmetiku ani nepodstupujte jiné invazivní či neivazivní zákroky v oblasti obličeje

Galerie

Microblading

Powder Brows

Ombré Brows

Ceník

Název procedury

Cena / čas

 • Pudrové, Ombré, Microblading, Microshading 5.000,-/90 min

  (Různé techniky a kombinace, vhodnou techniku zvolíme na začátku aplikace při konzultaci)

 • 3D Rty 5.500,-/120 min

  3D Rty (kontura a stínování), Full Lips (plné rty) , Aquarelle Lips (přirodní stínování, bez kontury)

 • Horní a spodní linky 4.900,-/90 min
 • Horní linky 3.600,-/60 min

  (Soft Look, Natural Look, Soft Shading, Elegant Look)

 • Stínované linky 4.500,-/75 min

  (Shading Liners - výrazná stínovaná linka )

 • Dolní linky 1.800,-/30 min

  (Shading Liners - výrazná stínovaná linka )

 • Oprava práce obočí jiného salonu - obočí 5.500,-/90 min

  (1. korekce je zdarma)

 • Oprava práce obočí jiného salonu - linky horní 4.000,-/60 min

  (1. korekce je zdarma)

 • Oprava práce obočí jiného salonu - rty 6.000,-/120 min

  (1. korekce je zdarma)

 • Oživení permanentu do dvou let SLEVA 35%

  (do 2 let pro klientky, které mají pmu od nás, korekce do 3 měsíců od oživení je v ceně 1.500 Kč)

 • První korekce po 1-3 měsících Zdarma

  (1. korekce je zdarma je k novému zákroku a k opravě pmu)

 • Každá další korekce do 3 měsíců 1.500,-

  (Každá další korekce a korekce po oživení je placená)